5. júna 2020
Meniny má Laura
DúbravkaMestská časťNovinky MČTrať v Dúbravke príde obzrieť nová hlavná dopravná inžinierka

Trať v Dúbravke príde obzrieť nová hlavná dopravná inžinierka

DÚBRAVKA. Pokuta 82-tisíc eur, ktorú dostalo hlavné mesto od Bratislavského samosprávneho kraja ako špecializovaného stavebného úradu v súvislosti s modernizáciou električkovej trate v Dúbravke, starostu mestskej časti Martina Zaťoviča neprekvapila. Starosta jednak pravidelne komunikoval s úradom kraja pri riešení problémov po modernizácii a obyvatelia Dúbravky stále upozorňovali na nedostatky na trati.

Mestská časť Bratislava Dúbravka preto pripomienky spísala a po vzájomnej dohode poslala dnes už bývalému hlavnému dopravnému inžinierovi mesta Tiborovi Schlosserovi. Doteraz však odpovede na všetky pripomienky nedostala. Tibor Schlosser tiež na januárovom stretnutí so starostom prisľúbil, že väčšie nedorobky by sa mali odstrániť počas januára. Starostu mrzí, že problémy starého magistrátu sa preniesli na ten súčasný.

Obyvatelia namietajú najmä na nové semafory, ich osadenie a aj nastavenie. „Preto a aj pre nehodu chlapca na električkovej trati, sme dali podnet na preskúmanie Krajskému dopravnému inšpektorátu,“ vysvetlil starosta.

Dodáva, že inicioval stretnutie s novou hlavnou dopravnou inžinierkou Tatianou Kratochvílovou, mala by prísť budúci týždeň. „Chceme spolu s ňou prejsť trať a problematické miesta.“

Električky na trať v bratislavskej Dúbravke vrátilo mesto 18. novembra, dodnes nie je úsek, ktorý prešiel takzvanou modernizáciou, skolaudovaný. Skúšobnú prevádzku predĺžil špeciálny stavebný úrad kraja na žiadosť mesta do 30. marca.


« Späť

Dúbravská televízia

Videozáznamy

Videozáznamy MZ nakrúcané DTV.

dubravska.televizia@internet.sk       

Dúbravská televízia, spol. s r.o., Saratovská 2/A, 841 02  Bratislava

Dúbravské noviny