25. júla 2024
Meniny má Jakub
DúbravkaVyhlásenie o prístupnosti

Vyhlásenie o prístupnosti

Portál dubravka.sk dosiahol na základe monitorovania štandardov pre informačné systémy verejnej správy v januári 2009 rating prístupnosti 95,7%, čo znamená, že dosahuje vysokú úroveň prístupnosti.

Nedostatky:

  • Pravidlo 5., Bod 5.1 - V dátových tabuľkách sa identifikujú hlavičky riadkov a stĺpcov. Obsahy buniek sa štrukturálne zhodujú s významom.
  • Pravidlo 6., Bod 6.3 -  Zabezpečuje sa, aby boli webové stránky použiteľné, aj keď sú aktívne prvky, ktorými sú skripty, aplety a iné programové objekty, vypnuté alebo nie sú podporované. Ak to nie je možné, poskytujú sa ekvivalentné informácie na alternatívnej prístupnej webovej stránke.
  • Pravidlo 10., Bod 10.1 -  Ak agent používateľa nedovoľuje používateľovi vypnúť vytváranie podradených okien, nepoužíva sa zjavovanie „pop-up”, či iných podobných okien a aktuálne otvorené okno sa nevymieňa bez toho, aby bol používateľ o tom informovaný. – odstránené

Portál je prístupný aj po vypnutí zobrazovania obrázkov, kaskádných štýlov (CSS), Java a JavaScript sekvencií. Veľkosť písma je definovaná v relatívnych jednotkách a text je možné jednoducho zväčšovať a zmenšovať pomocou štandardných nástrojov webových prehliadačov.

Portál bol validovaný aj službou W3C pre XHTML 1.0 Transitional. Portál zároveň vyhovuje požiadavkám Blind Friendly.

Web sídlo je spracované v CMS systéme AlejTech CMS spoločnosti AlejTech, spol. s r.o.

Dúbravská televízia

Videozáznamy

Videozáznamy MZ nakrúcané DTV.

dubravska.televizia@internet.sk       

Dúbravská televízia, spol. s r.o., Saratovská 2/A, 841 02  Bratislava

Dúbravské noviny