13. apríla 2024
Meniny má Aleš
DúbravkaMestská časťNovinky MČDúbravka si uctí starších

Dúbravka si uctí starších

Dúbravka si uctí starších

 

Spoznávanie okolia, opekanie, prednáška, deň zdravia, no aj galavečer, hudba, zábava. To všetko čaká počas októbra seniorov v bratislavskej Dúbravke.

Mestská časť Bratislava-Dúbravka sa totiž aktívne  zapája do októbra – Mesiaca úcty k starším. Pre seniorov pripravila viacero podujatí.

Odštartuje sa už tento piatok, a to hneď aktívne – turistickou vychádzkou. Všetci seniori sú pozvaní spoznávať Dúbravku a spoločne opekať. Zraz je v piatok 2. októbra o 9.30 v Dennom centre na Žatevnej.

„Je to novinka, ktorú sme v rámci Mesiaca úcty k starším pripravili pre všetkých,“ hovorí Zuzana Marková, koordinátorka Rady seniorov v Dúbravke. „Ďalšou novinkou je turnaj seniorov v bowlingu, ktorý je určený pre členov dúbravských denných centier.“

Dúbravka tiež prvýkrát v spolupráci s jednou zo zdravotných poisťovní organizuje  akciu Deň pre vaše zdravie. Za radami, bezplatným meraním tlaku, pomeru tuku a vody v organizme či percent minerálov v tele tak nebudú musieť dúbravskí seniori cestovať nikam ďaleko. Podujatie prebehne v centre mestskej časti 28. októbra od 10tej v Dome kultúry Dúbravka.

„Akýmsi vyvrcholením celého Mesiaca úcty k starším bude galavečer pre všetkých seniorov spojený s programom,“ hovorí starosta Dúbravky Martin Zaťovič.  V stredu 14. októbra od 16.30 na ňom postupne vystúpia Základnej umeleckej školy E. Suchoňa, tanečný súbor Klnka a folklórna skupina Dúbravanka. Na galavečere ocení Dúbravka aj aktívnych seniorov mestskej časti.

Podujatiami však dá úctu všetkým starším.

Srdečne pozývame.

 

Podujatia pre seniorov

 

2. október - 9.30 -Turistická vychádzka s opekačkou štart -  Denné centrum Žatevna 4

 14. október - 16.30 - Slávnostný galavečer  Mesiac úcty k starším - DK Dúbravka

 20. október - 15.00 - Bezpečná  jeseň života - beseda Mesiac úcty k starším - DK Dúbravka

 21. október - 10.00 - Turnaj v bowlingu- štadión FK CRA Mesiac úcty k starším

 28. október - 10.00 - 14.00 - Deň pre vaše zdravie- Mesiac úcty k starším –  DK Dúbravka


« Späť

Dúbravská televízia

Videozáznamy

Videozáznamy MZ nakrúcané DTV.

dubravska.televizia@internet.sk       

Dúbravská televízia, spol. s r.o., Saratovská 2/A, 841 02  Bratislava

Dúbravské noviny