25. júla 2024
Meniny má Jakub
DúbravkaMestská časťNovinky MČDúbravka by mohla mať viac miest v škôlkach

Dúbravka by mohla mať viac miest v škôlkach

skolka navsteva

Dúbravka by mohla mať viac miest v škôlkach
Medzi deti prišiel premiér Róbert Fico (Smer) a aj Juraj Draxler, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR spolu s novinármi. Témou tlačovej konferencie a aj návštevy bolo rozširovanie miest v materských školách, takzvané deviate opatrenie vlády zo sociálneho balíčka. Ministerstvo školstva totiž dnes na svojom webe zverejnilo Výzvu na predloženie žiadostí o poskytnutie dotácie na rozšírenie kapacít materských škôl formou prístavby, výstavby a rekonštrukcie priestorov.
„Žiadosť na ministerstvo podá aj Dúbravka,“ povedal starosta mestskej časti Martin Zaťovič. Upresňuje, že mestská časť sa bude snažiť o obnovu budovy na Fedákovej alebo na ulici Kpt. Rašu.

Minister a predseda vlády si škôlku v Dúbravke vybrali aj preto, lebo učiteľka z Cabanovej Janette Ivanová bola členkou petičného výboru za nový štátny vzdelávací program pre materské školy, ktorý má byť jednoduchší a zrozumiteľnejší. Na ministerstve sa ho podarilo schváliť, platiť by mal začať na jeseň. Terajší vzdelávací program je ešte z roku 2008. 


« Späť

Dúbravská televízia

Videozáznamy

Videozáznamy MZ nakrúcané DTV.

dubravska.televizia@internet.sk       

Dúbravská televízia, spol. s r.o., Saratovská 2/A, 841 02  Bratislava

Dúbravské noviny