14. júna 2024
Meniny má Vasil
DúbravkaMestská časťNovinky MČAby sme sa v Dúbravke cítili lepšie

Aby sme sa v Dúbravke cítili lepšie

Nielen preto, že sa Deň zeme blíži, ale najmä preto, aby bola Dúbravka krajšia a čistejšia, pripravuje Mestská časť Bratislava Dúbravka v spolupráci s Dobrovoľným hasičským zborom Dúbravka, Zelenou hliadkou, Domom kultúry, JRK Waste management a rôznymi dobrovoľníkmi veľké upratovanie. Na 18. marca preto vyhlásili pracovnú sobotu.

Dobrovoľníci sa stretnú na viacerých miestach Dúbravky, kde budú likvidovať čierne skládky, čistiť zastávky MHD a upratovať verejné priestranstvá a medzibloky. Súčasťou „upratovacieho“ programu bude o 13.30 aj prednáška o možnostiach separovania v Dome kultúry a po upratovaní je pripravené posilnenie v podobe dobrého guľášu a rôzne súťaže nielen pre deti.

Kde sa bude čistiť a upratovať?

Nejedlého ( pri zdravotníckom centre)
Agátová pri Fortúne
Bíliková (pred školou)
Park Pekníkova
Pri Rosničke (na zastávke pri Rosničke)

Čistenie zastávok:
Žatevná (pri miestnom úrade)
Damborského (pri Skleníku)

Ak sa podarí vybrané miesta upratať skôr, budeme pokračovať v zbieraní odpadkov po sídlisku. Náradie a pitný režim zabezpečíme, ale ak máte doma rukavice, hrable, špachtľu, pokojne si ich so sebou doneste.

V prípade nepriaznivého počasie sa akcia presúva o týždeň na sobotu 25. apríla o tom istom čase.

Upratovanie sa začína o 9.30 na vybraných miestach, každá ruka je vítaná, špiny máme dosť! Záujemcovia hláste sa na: Tomáš Husár 0908783866, miestny poslanec a zamestnanec úradu Štefan Maceják 0903545337 macejak@dubravka.sk.

Ak sa nechcete pridať do hromadného upratovania, môžete upratať svoje okolie a pridať takouto formou ruku k dielu, odfoťte „svoje“ vyzbierané vrecia s odpadom a pridajte ich na facebook mestskej časti. Ďakujeme.


« Späť

Dúbravská televízia

Videozáznamy

Videozáznamy MZ nakrúcané DTV.

dubravska.televizia@internet.sk       

Dúbravská televízia, spol. s r.o., Saratovská 2/A, 841 02  Bratislava

Dúbravské noviny